نقشه اسپانیا

نقشه اسپانیا

اسپانیا روی نقشه

همیشه اغلب مردم وقتی نام اسپانیا به گوششان می رسد در ذهن خود تصویری از گاوبازی و رقص های زیبا در کارناوال های رنگارنگ نقش می بندد اما واقعیت چیزی فراتر از اینها است. اگر قصد دارید در تور اروپا از اسپانیا هم بازدید کنید، زمان زیادی برای بازدید از تمام مناطق دیدنی اسپانیا نخواهید داشت، اما اگر قصد بازدید از یکی از نگین های نقشه اروپا را دارید، توصیه می کنیم در ادامه این مطلب با NPK همراه باشید تا علاوه بر معرفی کشور و نقشه اسپانیا شما را با مردم و فرهنگ این کشور باستانی نیز آشنا کنیم.

 

نقشه اسپانیا

اسپانیا کجاست

کشور پادشاهی اسپانیا دومین کشور اتحادیه اروپا با مساحتی بالغ‌ بر 500 کیلومتر مربع در نقشه اروپا است که مالک 85 درصد از جزیره ایبرین به‌ صورت مشترک با کشور پرتغال نیز می‌باشد. در زمان‌های دور، اسپانیا متشکل از چند قلمرو پادشاهی با زبان‌های مختلف بود که این قلمروها امروز مبنایی برای مناطق مختلف اسپانیا شده است. اسپانیای امروزی در نقشه کشورهای اروپایی شامل 15 منطقه مستقل در داخل کشور، دو جزیره قناری و بالئاری و همچنین دو منطقه در شمال افریقا نیز می‌شود.
زبان اسپانیایی بعد از انگلیسی دومین زبان پرطرفدار در دنیاست که بیش از 410 میلیون نفر در سراسر کره خاکی به آن صحبت می‌کنند. اگر روی نقشه اسپانیا دقت کنید متوجه منطقه کاتالونیا و کشور گالیسیا می‌شوید که در آنها، هر کدام زبان مخصوص به خودشان را دارند.
آب‌ و هوای کشور اسپانیا، معتدل مدیترانه‌ای است و معمولاً دارای بیش از 3200 ساعت آفتاب در طول سال است که همین موضوع باعث علاقه شدید اسپانیایی‌ها به آفتاب گرفتن شده، به‌ طوری‌ که این موضوع باعث شد تا اسپانیا جزو معدود کشورهایی باشد که برهنگی در آنها قانونی است.

 

کشور اسپانیا

جمعیت اسپانیا

اسپانیا با حدود 50 میلیون نفر جمعیت، ششمین کشور پر جمعیت اروپاست که بیش از شصت درصد از مردم آن، ساکن مناطق شهری هستند. این کشور همچنین دارای بالاترین رتبه امید به زندگی در بین کشورهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی و دارای رتبه پانزدهم در جهان است. بیشترین طول عمر نیز با 86 سال متعلق به زنان اسپانیایی در مقابل 80 سال برای مردان است. بیش از 42 درصد از جمعیت اسپانیا بالای 60 سال سن دارند و طبق اعلام سازمان ملل متحد، اسپانیا در سال 2050 پیرترین کشور دنیا خواهد شد.
حدود 72 درصد از مردم اسپانیا مسیحی کاتولیک هستند در حالی‌ که بر اساس مطالعاتی که مرکز مطالعات جامعه‌شناسی اسپانیا در سال 2012 انجام داده، کمتر از 14 درصد از آنها به کلیسا می‌روند. کشور اسپانیا همچنین دارای سیستم سیاسی پادشاهی مشروطه است. در عصر حاضر خوان کارلوس اول که از محبوب‌ترین پادشاهان اروپا بود بعد از مرگ ژنرال فرانکو در سال 1975 به سلطنت رسید و تا سال 2014 که به نفع فرزندش فیلیپ ششم کناره‌گیری کرد نیز به حکومت خود ادامه داد.
مردم اسپانیا با وجود مشکلات زندگی، علاقه بسیاری به آرامش و شاد زیستن دارند به‌ طوری‌ که طبق گزارش سازمان همکاری و توسعه اقتصادی که در سال 2013 منتشر شده، آنها 15 ساعت از 24 ساعت شبانه‌روز را به تفریح و خوردن و خوابیدن اختصاص می‌دهند.

 

جمعیت اسپانیا

آشنایی با کشور اسپانیا

کشور اسپانیا با بیش از 500 هزار کیلومتر مربع وسعت، در رتبه 52 در بین بزرگ‌ترین کشورهای جهان قرار گرفته است. در میان شهرهای مهم اسپانیا، شهر مادرید که پایتخت این کشور می‌باشد و شهر بارسلون، از شلوغ‌ترین و زنده‌ترین شهرهای این کشور توریستی و زیبا هستند. اسپانیا همچنین دارای 71 ایالت است که تعدادی از آنها به‌ صورت خود مختار اداره می‌شوند. بعد از شهر مادرید و بارسلون، شهرهای مالاگا، سویا، گرانادا، والنسیا، ساراگوسا، سن سباستین، تولد، بیلبائو و سگویا از معروف‌ترین شهرهای اسپانیا هستند.

 

نقشه اسپانیا

تور اسپانیا

آسان ترین راه برای ایرانی ها برای سفر به کشور اسپانیا اخذ ویزای توریستی است که باز هم بهترین راه آن خرید تور مسافرتی می باشد. بنابراین اگر قصد شما برای سفر به اسپانیا فقط گردش و تفریح در این دیار است، توصیه می کنیم که به صفحه تور اسپانیا در وبسایت آژانس مسافرتی NPK مراجعه کنید و ابتدا قیمت تورهای اسپانیا را با هم مقایسه نمایید و سپس برای خرید یا کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید. اگر برای نخستین بار برای سفر به اسپانیا اقدام می کنید، اصلا نگران عدم آشنایی با این کشور نباشید تنها کافیست که یک نقشه اروپا در اختیار داشته باشید و پس از آشنایی با کشورهای همجوار اسپانیا با شهرهای اسپانیا آشنا شوید و پس از زوم دقت بیشتر در نقشه اسپانیا با محله های مختلف و جاذبه های گردشگری این دیار آشنا شوید.

نظرات کاربران
دیدگاه