تور گرجستان

  • عنوان
  • قیمت از
  • مدت سفر
  • آژانس
  • تلفن
تور ۳ شب تفلیس
۷,۶۵۰,۰۰۰ تومان
۳ شب
هیرمان گشت کبیر قشم ایر
۰۲۱۲۲۲۲۲۰۸۸ تاریخ های تور
تور ۴ شب تفلیس
۸,۲۰۰,۰۰۰ تومان
۴ شب
هیرمان گشت کبیر قشم ایر
۰۲۱۲۲۲۲۲۰۸۸ تاریخ های تور
{{level1.title| persianNumber}}
{{level1.price | commaSeparated(',') | persianNumber}}{{level1.currency}}
{{level1.startDate |persianNumber}} الی {{level1.endDate |persianNumber}} {{level1.duration |persianNumber}} شب
{{level1.travelAgency.title}} {{level1.transportCompanyTitle}}
{{level1.travelAgency.tel| persianNumber}} تاریخ های تور
{{level1.title | persianNumber}}
{{level2.price | commaSeparated(',') | persianNumber}} {{level1.currency}}
{{level2.duration |persianNumber}}شب
{{level2.startDateFa| persianNumber}}تا{{level2.endDateFa| persianNumber}}

تور گرجستان شامل چه خدماتی است؟

وقتی از واژه تور گرجستان یا تور تفلیس یا تورهای این مقصد صحبت می کنیم و لیستی از تورها را با قیمت در اختیار شما قرار می دهیم منظور این است که خریداران محترم با یکبار پرداخت هزینه تمامی این خدمات را دریافت می کنند: بلیط رفت و برگشت وسیله نقلیه، ترانسفر رایگان تا هتل، رزرو اقامتگاه، لیدر یا راهنمای فارسی زبان، بیمه مسافرتی که شامل پوشش کرونا نیز می شود. توجه داشته باشید که هتل به انتخاب مسافران عزیز انتخاب می شود و بر اساس سطح آن قیمت های مختلفی دارد همچنین نوع ایرلاین نیز در قیمت نهایی تور شما تاثیر مستقیم دارد برای مثال هواپیمایی آسمان ارزان تر از ترکیش ایرلاین است.
توجه داشته باشید که نیازی نیست که عینا تورهایی که در وبسایت قرار دارند را بپسندید بلکه اگر تنها مقصد را درست انتخاب کرده و با شماره تلفن های مندرج هریک تماس بگیرید صدها تور وجود دارد که امکان تغییر آنها بر اساس سلیقه شما نیز هست.

شهر تفلیس، پایتخت گرجستان

تفلیس پایتخت کشور گرجستان است و یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای گرجستان به حساب می آید. در افسانه ها تاریخچه پیدایش این شهر به این صورت آمده است که پادشاه در این شهر جنگلی، یک قرقاولی را شکار کرد. قرقاول زخمی خود را چشمه گوگردی رساند و بعد از نوشیدن از آب چشمه، شفا یافت و از دست شکارچی فرار کرد. بعد از آن به دستور پادشاه در آن محل یک شهری ساخته شد و تفلیس نام گذاری شد. تفلیس گرجستان دارای مساحت 726 کیلومتر مربع است. این شهر یکی از اصلی ترین مسیرهای ترانزیتی است که در چهارراه اروپا و آسیا قرار دارد. تفلیس گرجستان نزدیک یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد. به صراحت می توان گفت که گرجستان یک مقصد سفر چهار فصل است. چون با بررسی سفرهای مسافران، فصل پرگردشگر و کم گردشگری در تورهای گرجستان مشاهده نشده است.
تفلیس یکی از شهرهای زیبای کشور گرجستان و دارای چشمه های آب گرم بسیار زیادی است. فاصله تهران تا تفلیس با هواپیما، تقریبا 882 کیلومتر است. اختلاف ساعت آن هم با تهران به این صورت است که تفلیس گرجستان از تهران 30 دقیقه جلوتر است. مردم شهر تفلیس به زبان گرجی و تنها خانواده های کارتولی با زبان قفقازی صحبت می کنند. از لحاظ آب و هوایی شهر تفلیس دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است و اغلب تحت تاثیر سامانه های اقلیم قاره ای مرطوب قرار می گیرد. به بیان ساده تر این شهر در فصل تابستان گرم و در فصل زمستان هم دارای آب هوای بسیار سرد می شود. در همین راستا ذکر این موضوع از قاعده خارج نیست که به شهر تفلیس گرجستان، شهر بادگیری هم می گویند. چون اکثر اوقات از طرف کوه ها به سمت این شهر باد زیادی می وزد.

عکس تفلیس گرجستان

بهترین زمان رزرو تور گرجستان

در تمام ماه های سال می توان به تفلیس گرجستان مسافرت کرد، در صورتی که بخواهید نهایت لذت را از جاذبه های گردشگری این کشور ببرید، خوب است اقدام به برنامه ریزی زمان مسافرت خود با توجه فصل نمایید.
فصل بهار یعنی از ماه مارس تا می، بهترین زمان برای سفر به تفلیس گرجستان است. چون در این فصل هوا معتدل می شود، یعنی نه به اندازه ای گرم است که در طول سفر گرما زده شوید و نه به اندازه ای سرد است که نتوانید از سفر خود لذت ببرید. فقط به هنگام مسافرت در فصل بهار به خاطر بارندگی های فصلی، در کنار لوازمی که همراه خود می برید، از چتر و بارانی غافل نشوید. دمای هوا در ماه های ژوئن تا آگوست فصل تابستان بین 20 تا 30 درجه می شود. اکثر جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان در این ماه های سال مملو از توریستهای خارجی از کل دنیا می شوند. در قسمت های ساحلی چون رطوبت هوا خیلی زیاد است، برای گردشگرانی که به آب و هوای مرطوب و گرم عادت ندارند، ممکن است اندکی ناراحت کننده باشد.

فصل پاییز و زمستان تفلیس گرجستان

فصل پاییز تفلیس گرجستان هم یعنی از ماه های سپتامبر تا نوامبر میزبان مسافران و توریست های خارجی زیادی است. درختان چند رنگ و بارش باران جذابیت دو چندانی به زیبایی آن بخشیده است. فصل زمستان یعنی از ماه دسامبر تا فوریه دمای گرجستان بین 2 تا 6 درجه سانتی گراد می شود، و خیلی سرد است. در شب ها هم حتی دمای هوا به زیر صفر درجه سانتی گراد هم می رسد. بارش برف و وجود کوه های قفقاز موجب شده است که در فصل زمستان، این شهر میزبان دوستداران ورزش های زمستانی و اسکی باشد. افرادی که علاقه زیادی به این ورزش ها دارند، بدون شک مقصد مناسبی را برای تفریحات خود انتخاب کرده اند.

آب و هوای گرجستان

جاهای دیدنی تفلیس گرجستان

تفلیس یکی از شهرهای معروف و پر جاذبه کشور گرجستان است که در طول سال افراد زیادی با تور گرجستان به این شهر سفر می کنند. تور ارزان گرجستان به دلیل این که نیازی به ویزا ندارد، محبوبیت زیادی بین افرادی که قصد مسافرت با تور اروپا را دارند، پیدا کرده است. در ادامه به بررسی جاذبه های شهر تفلیس می پردازیم که به شرح زیر هستند:

• باغ های بوتانیکال تفلیس

یکی از جاذبه های زیبای شهر تفلیس، باغ های بوتانیکال است که دارای 4500 نوع گونه ی گیاهی است. مساحت این باغ نزدیک به 161 هکتار است و از قدیمی ترین باغ های این شهر به حساب می آید. این باغ مختص یک خانواده ی سلطنتی بوده که امروزه عموم گردشگران می توانند از آن بازدید نمایند.

• قلعه ناریکالا

بدون شک یکی دیگر از جاذبه های بسیار قدیمی شهر تفلیس قلعه ی ناریکالا است. این قلعه از تاریخ دیرینه ای برخوردار است که در دوره ی ساسانیان به دست ایرانی ها ساخته شده است. قدمت این قلعه به قرن چهارم میلادی بر می گردد. امروزه این قلعه به یکی از بهترین و زیباترین چشم اندازهای شهر تبدیل شده است. از بارزترین مزیت این قلعه در رایگان بودن بازدید آن است. قلعه ی ناریکالا دارای دسترسی بسیار ساده ای هم می باشد.

• مجسمه کارتلیس

مادر کارتلی، به مادر گرجستان لقب دارد. برای همین خاطر مجسمه ی آن در بلندی های شهر تفلیس قرار گرفته شده است. این مجسمه یکی از نمادهای گرجستان است. دلیل ساخت آن هم جشن 1500 سالگی گرجستان بوده است. این مجسمه را از هر قسمت تفلیس می توان مشاهده کرد. جنس آن از آلومینیوم است، که شکل یک زن گرجی با شمشیر و لباس محلی را دارد.

• پل صلح گرجستان

از دیگر ویژگی ها و جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان، در یکی از آثار قدیمی و تاریخی پل صلح است. این پل بر روی رود کر شهر تفلیس گرجستان ساخته شده است که پیاده روی زیبا با طراحی مدرنی دارد. مهندسی این پل به صورت پل خرپایی، پل قوسی و پل طره ای است. این پل به طول 150 متر است و برای متصل کردن قسمت قدیمی شهر با قسمت جدید شهر ساخته شده است.

• شهر قدیمی تفلیس

شهر قدیمی تفلیس یکی دیگر از تاریخی ترین و جذاب ترین نقاط دیدنی شهر تفلیس است، که سالانه میزبان توریست های خارجی زیادی از سر تا سر دنیا می شود. این شهر در تاریخ 1993 به ثبت جهانی رسیده است. از مزیت های این شهر در کوچه های باریک و تو در تو و خانه هایی با بافت قدیمی است. ترک ها و ارمنی ها در این شهر حمام های گوگردی و جاذبه های تاریخی زیادی به یادگار گذاشته اند. که تمامی آن ها مکان های بسیار دیدنی و جذابی هستند.

سفر به تفلیس گرجستان

حس و حال سفر به تفلیس

علاوه بر جاذبه های گردشگری طبیعی، مراکز خرید زیادی هم در شهر تفلیس گرجستان وجود دارد، مهمان نوازی عالی و غذاهای لذیذ این کشور همواره موجب جذب توجه توریست های خارجی می شود. آشپزی و فرهنگ غذایی این کشور تلفیقی از فرهنگ های متفاوت مانند ایران و اروپا و مدیترانه و کشورهای آسیایی می باشد. از غذاهای معروف این کشور می توان به خاچاپوری، خینکالی، چورچخلا، لوبیو، چاکاپولی و .. اشاره کرد. با توجه به موقعیت و تنوع جغرافیایی تفلیس گرجستان، در تمام طول سال می توان به این کشور سفر کرد. و هیچ کدام از ماه سال محدودیتی برای سفر به این شهر جذاب و دیدنی ایجاد نمی کند.

آب و هوای کشور گرجستان

کشور گرجستان به دلیل عدم نیاز به ویزا و اقامت توریستی 45 روزه، فرصت تجربه ی یک سفر خاطره انگیز را برای ایرانیان فراهم کرده است. شهر تفلیس گرجستان امروزه یکی از شهرهای بسیار مهم و پر جاذبه است که سالانه توریست ها و گردشگران زیادی برای گذراندن تعطیلات خود با تور گرجستان آن جا را انتخاب می کنند. این کشور در شرق دریای سیاه بوده و در منطقه ی قفقاز که واقع در تقاطع اروپا و آسیا می باشد، قرار گرفته است. کشور گرجستان دارای چندین اقلیت در بخش های شرقی و غربی خود است. آب و هوای شهر تفلیس در گرجستان دارای ویژگی های اقلیمی نیمه گرمسیری است. رشته کوه قفقاز بزرگ و کوچک در منطقه قفقاز جنوبی این کشور قرار گرفته است. برای همین مانع از ورود توده های هوایی سرد از قسمت شمال کشور می شود.
در قسمت شرق این کشور هم آب و هوا از نیمه ی گرمسیری مرطوب به سمت قاره ای است. تابستان ها در اکثر مناطق قسمت شرقی هوا گرم می شود و آن هم به خاطر آب و هوای گرم و مرطوب دریای سیاه است. آب و هوای کشور گرجستان در تابستان ها گرم است، ولی در مناطق کوهستانی، خنک می شود. زمستان این منطقه و مناطق ساحلی هم معتدل و سرد می شود. تفلیس گرجستان به خاطر ارتفاع از سطح دریا و فاصله ای که تا دریای سیاه دارد، تفاوت آب و هوایی مختلف و زیادی را ایجاد کرده است. سواحل دریای سیاه دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و از رطوبت و میزان بارش باران بالایی برخوردار است. در فصل زمستان هم میانگین دما در این منطقه به 5 درجه ی سانتی گراد می رسد. در تابستان هم نهایت میزان دما 22 درجه ی سانتی گراد است.

حال سفر به گرجستان

چطور تور ارزان گرجستان پیدا کنیم؟

سفر در دید بسیاری از مسافران آشنایی با سبک و سیاق زندگی در خطه دیگری از این دنیای بی کران است و نیازی نیست که برای خوش گذارانی در هتل های لوکس و 5 ستاره یا حتی 7 ستاره اقامت کنیم. برای هر فردی برخی نکات در سفر حائز اهمیت است برای مثال یک نفر علاقمند است روزهای بیشتری در محل بماند تا هواپیمای باکیفیتی را رزرو کند و تمامی این دیدگاه ها قابل احترام هستند. بنابراین توصیه می شود پیش از رزرو تماس گرفته و مطمئن شوید که بهترین گزینه را بر اساس علایق خود انتخاب می کنید و ما بهترین قیمت و کیفیت را به شما ارائه می دهیم و می توانید قیمت نهایی را با سایر همکاران مقایسه نمایید و قضاوت را به شما می سپاریم.