تور گرجستان

  • عنوان
  • قیمت از
  • مدت سفر
  • آژانس
  • تلفن
تور تفلیس ۴ شب (پرواز آتا)
۱۳,۶۰۰,۰۰۰ تومان
۴ شب
هیرمان گشت کبیر آتا
۰۲۱۲۲۲۲۲۰۸۸ تاریخ های تور
{{level1.title| persianNumber}}
{{level1.price | commaSeparated(',') | persianNumber}}{{level1.currency}}
{{level1.startDate |persianNumber}} الی {{level1.endDate |persianNumber}} {{level1.duration |persianNumber}} شب
{{level1.travelAgency.title}} {{level1.transportCompanyTitle}}
{{level1.travelAgency.tel| persianNumber}} تاریخ های تور
{{level1.title | persianNumber}}
{{level2.price | commaSeparated(',') | persianNumber}} {{level1.currency}}
{{level2.duration |persianNumber}}شب
{{level2.startDateFa| persianNumber}}تا{{level2.endDateFa| persianNumber}}

راهنمای سفر به گرجستان

وقتی از واژه تور گرجستان یا تور تفلیس یا تورهای این مقصد صحبت می کنیم و لیستی از تورها را با قیمت در اختیار شما قرار می دهیم منظور این است که خریداران محترم با یکبار پرداخت هزینه تمامی این خدمات را دریافت می کنند: بلیط رفت و برگشت وسیله نقلیه، ترانسفر رایگان تا هتل، رزرو اقامتگاه، لیدر یا راهنمای فارسی زبان، بیمه مسافرتی که شامل پوشش در زمان بیماری و کرونا نیز می شود. توجه داشته باشید که هتل به انتخاب مسافران عزیز انتخاب می شود و بر اساس سطح آن قیمت های مختلفی دارد همچنین نوع ایرلاین نیز در قیمت نهایی تور شما تاثیر مستقیم دارد برای مثال هواپیمایی آسمان ارزان تر از ترکیش ایرلاین است.
توجه داشته باشید که نیازی نیست که عینا تورهایی که در وبسایت NPK قرار دارند را بپسندید بلکه اگر تنها مقصد را درست انتخاب کرده و با شماره تلفن های مندرج هر یک تماس بگیرید صدها تور وجود دارد که امکان تغییر و انتخاب آنها بر اساس سلیقه شما نیز هست.

تور تفلیس

تفلیس پایتخت کشور گرجستان است و یکی از بزرگترین و پر جمعیت ترین شهرهای گرجستان به حساب می آید. در افسانه ها تاریخچه پیدایش این شهر به این صورت آمده است که پادشاه در این شهر جنگلی، یک قرقاولی را شکار کرد. قرقاول زخمی خود را چشمه گوگردی رساند و بعد از نوشیدن از آب چشمه، شفا یافت و از دست شکارچی فرار کرد. بعد از آن به دستور پادشاه در آن محل یک شهری ساخته شد و تفلیس نام گذاری شد. تفلیس گرجستان دارای مساحت 726 کیلومتر مربع است. این شهر یکی از اصلی ترین مسیرهای ترانزیتی است که در چهارراه اروپا و آسیا قرار دارد. تفلیس گرجستان نزدیک یک و نیم میلیون نفر جمعیت دارد. به صراحت می توان گفت که تور خارجی گرجستان یک سفر چهار فصل است. چون با بررسی سفرهای مسافران، فصل پر گردشگر و کم گردشگری در تور گرجستان مشاهده نشده است.
تفلیس یکی از شهرهای زیبای کشور گرجستان و دارای چشمه های آب گرم بسیار زیادی است. فاصله تهران تا تفلیس با هواپیما، تقریبا 882 کیلومتر است. اختلاف ساعت آن هم با تهران به این صورت است که تفلیس گرجستان از تهران 30 دقیقه جلوتر است. مردم شهر تفلیس به زبان گرجی و تنها خانواده های کارتولی با زبان قفقازی صحبت می کنند. از لحاظ آب و هوایی شهر تفلیس دارای آب و هوای نیمه گرمسیری است و اغلب تحت تاثیر سامانه های اقلیم قاره ای مرطوب قرار می گیرد. به بیان ساده تر این شهر در فصل تابستان گرم و در فصل زمستان هم دارای آب هوای بسیار سرد می شود. در همین راستا ذکر این موضوع از قاعده خارج نیست که به شهر تفلیس گرجستان، شهر بادگیری هم می گویند. چون اکثر اوقات از طرف کوه ها به سمت این شهر باد زیادی می وزد.

 

عکس تفلیس گرجستان

بهترین زمان سفر به گرجستان

در تمام ماه های سال می توان به تفلیس گرجستان مسافرت و از دیدنی های تفلیس دیدن کرد. در صورتی که بخواهید نهایت لذت را از جاذبه های گردشگری این کشور ببرید، خوب است اقدام به برنامه ریزی زمان مسافرت خود با توجه فصل نمایید.
فصل بهار یعنی از ماه مارس تا می، بهترین زمان برای سفر به تفلیس گرجستان است و در این فصل میتوانید با تور گرجستان نوروز بهترین خاطرات را برای خود بسازید چرا که در این فصل هوا معتدل می شود، یعنی نه به اندازه ای گرم است که در طول سفر گرما زده شوید و نه به اندازه ای سرد است که نتوانید از سفر خود لذت ببرید. فقط به هنگام مسافرت در فصل بهار به خاطر بارندگی های فصلی، در کنار لوازمی که همراه خود می برید، از چتر و بارانی غافل نشوید. دمای هوا در ماه های ژوئن تا آگوست فصل تابستان بین 20 تا 30 درجه می شود. اکثر جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان در این ماه های سال مملو از توریستهای خارجی از کل دنیا می شوند. در قسمت های ساحلی چون رطوبت هوا خیلی زیاد است، برای گردشگرانی که به آب و هوای مرطوب و گرم عادت ندارند، ممکن است اندکی در تور گرجستان ناراحت کننده باشد.

تور گرجستان پاییز و زمستان

فصل پاییز تفلیس گرجستان هم یعنی از ماه های سپتامبر تا نوامبر میزبان مسافران و توریست های خارجی زیادی است. درختان چند رنگ و بارش باران جذابیت دو چندانی به زیبایی آن بخشیده است. فصل زمستان یعنی از ماه دسامبر تا فوریه دمای گرجستان بین 2 تا 6 درجه سانتی گراد می شود و خیلی سرد است. در شب ها هم حتی دمای هوا به زیر صفر درجه سانتی گراد هم می رسد. بارش برف و وجود کوه های قفقاز موجب شده است که در فصل زمستان و در تور گرجستان این شهر میزبان دوستداران ورزش های زمستانی و اسکی باشد. افرادی که علاقه زیادی به این ورزش ها دارند، بدون شک مقصد مناسبی را برای تفریحات خود انتخاب کرده اند.

 

آب و هوای گرجستان

جاهای دیدنی تفلیس

تفلیس یکی از شهرهای معروف و پر جاذبه کشور گرجستان است که در طول سال افراد زیادی با تور گرجستان به این شهر سفر می کنند. تور ارزان گرجستان به دلیل این که نیازی به ویزا ندارد، محبوبیت زیادی بین افرادی که قصد مسافرت با تورهای اروپا را دارند، پیدا کرده است. در ادامه به بررسی جاذبه های شهر تفلیس می پردازیم که به شرح زیر هستند:

باغ های بوتانیکال تفلیس

یکی از جاذبه های زیبای شهر تفلیس، باغ های بوتانیکال است که دارای 4500 نوع گونه ی گیاهی است. مساحت این باغ نزدیک به 161 هکتار است و از قدیمی ترین باغ های این شهر به حساب می آید. این باغ مختص یک خانواده ی سلطنتی بوده که امروزه عموم گردشگران تور گرجستان می توانند از آن بازدید نمایند.

قلعه ناریکالا تفلیس

بدون شک یکی دیگر از جاذبه های بسیار قدیمی شهر تفلیس قلعه ناریکالا است. این قلعه از تاریخ دیرینه ای برخوردار است که در دوره ساسانیان به دست ایرانی ها ساخته شده است. قدمت این قلعه به قرن چهارم میلادی بر می گردد. امروزه این قلعه به یکی از بهترین و زیباترین چشم اندازهای شهر تبدیل شده است. از بارزترین مزیت این قلعه در رایگان بودن بازدید آن در تورهای خارجی نوروز نیز است. قلعه ی ناریکالا دارای دسترسی بسیار ساده ای هم می باشد.

مجسمه کارتلیس تفلیس

مادر کارتلی، به مادر گرجستان لقب دارد. برای همین خاطر مجسمه ی آن در بلندی های شهر تفلیس قرار گرفته شده است. این مجسمه یکی از نمادهای گرجستان است. دلیل ساخت آن هم جشن 1500 سالگی گرجستان بوده است. این مجسمه را از هر قسمت تفلیس می توان مشاهده کرد. جنس آن از آلومینیوم است، که شکل یک زن گرجی با شمشیر و لباس محلی را دارد.

پل صلح گرجستان

از دیگر ویژگی ها و جاذبه های گردشگری تفلیس گرجستان، در یکی از آثار قدیمی و تاریخی پل صلح است. این پل بر روی رود کر شهر تفلیس گرجستان ساخته شده است که پیاده روی زیبا با طراحی مدرنی دارد. مهندسی این پل به صورت پل خرپایی، پل قوسی و پل طره ای است. این پل به طول 150 متر است و برای متصل کردن قسمت قدیمی شهر با قسمت جدید شهر ساخته شده است.

شهر قدیمی تفلیس

شهر قدیمی تفلیس یکی دیگر از تاریخی ترین و جذاب ترین نقاط دیدنی شهر تفلیس است، که سالانه میزبان توریست های خارجی زیادی از سر تا سر دنیا می شود. این شهر در تاریخ 1993 به ثبت جهانی رسیده است. از مزیت های این شهر در کوچه های باریک و تو در تو و خانه هایی با بافت قدیمی است. ترک ها و ارمنی ها در این شهر حمام های گوگردی و جاذبه های تاریخی زیادی به یادگار گذاشته اند. که تمامی آن ها مکان های بسیار دیدنی و جذابی در تور گرجستان هستند.

 

سفر به تفلیس گرجستان

راهنمای سفر به تفلیس

علاوه بر جاذبه های گردشگری طبیعی، مراکز خرید تفلیس نیز از دیدنی های کشور گرجستان هستند که می توانید علاوه بر گشت و گذار در آنها سوغاتی های گرجستان را نیز به یادگار در آنجا خرید کنید. مهمان نوازی عالی و غذاهای لذیذ این کشور نیز همواره موجب جذب توجه توریست های خارجی می شود. آشپزی و فرهنگ غذایی این کشور تلفیقی از فرهنگ های متفاوت مانند ایران و اروپا و مدیترانه و کشورهای آسیایی می باشد. از غذاهای معروف این کشور می توان به خاچاپوری، خینکالی، چورچخلا، لوبیو، چاکاپولی و غیره اشاره کرد. با توجه به موقعیت و تنوع جغرافیایی تفلیس گرجستان، در تمام طول سال می توان با تور گرجستان به این کشور سفر کرد. و هیچ کدام از ماه سال محدودیتی برای سفر به این شهر جذاب و دیدنی ایجاد نمی کند.

آب و هوای گرجستان

کشور گرجستان به دلیل عدم نیاز به ویزا و اقامت توریستی 45 روزه، فرصت تجربه ی یک سفر خاطره انگیز را برای ایرانیان فراهم کرده است. شهر تفلیس گرجستان امروزه یکی از شهرهای بسیار مهم و پر جاذبه است که سالانه توریست ها و گردشگران زیادی همچنین برای گذراندن تعطیلات نوروزی خود تور گرجستان نوروز این مقصد دیدنی را انتخاب می کنند. این کشور در شرق دریای سیاه بوده و در منطقه ی قفقاز که واقع در تقاطع اروپا و آسیا می باشد، قرار گرفته است. کشور گرجستان دارای چندین اقلیت در بخش های شرقی و غربی خود است. آب و هوای شهر تفلیس در گرجستان دارای ویژگی های اقلیمی نیمه گرمسیری است. رشته کوه قفقاز بزرگ و کوچک در منطقه قفقاز جنوبی این کشور قرار گرفته است. برای همین مانع از ورود توده های هوایی سرد از قسمت شمال کشور می شود.

در قسمت شرق این کشور هم آب و هوا از نیمه ی گرمسیری مرطوب به سمت قاره ای است. تابستان ها در اکثر مناطق قسمت شرقی هوا گرم می شود و آن هم به خاطر آب و هوای گرم و مرطوب دریای سیاه است. آب و هوای کشور گرجستان در تابستان ها گرم است، ولی در مناطق کوهستانی، خنک می شود. زمستان این منطقه و مناطق ساحلی هم معتدل و سرد می شود. تفلیس گرجستان به خاطر ارتفاع از سطح دریا و فاصله ای که تا دریای سیاه دارد، تفاوت آب و هوایی مختلف و زیادی را ایجاد کرده است. سواحل دریای سیاه دارای آب و هوای نیمه گرمسیری و از رطوبت و میزان بارش باران بالایی برخوردار است. در فصل زمستان هم میانگین دما در این منطقه به 5 درجه ی سانتی گراد می رسد. در تابستان هم نهایت میزان دما 22 درجه ی سانتی گراد است.

 

حال سفر به گرجستان

تور گرجستان ارزان

سفر در دید بسیاری از مسافران آشنایی با سبک و سیاق زندگی در خطه دیگری از این دنیای بی کران است و نیازی نیست که برای خوش گذارانی در هتل های لوکس و 5 ستاره یا حتی 7 ستاره اقامت کنیم. برای هر فردی برخی نکات در سفر حائز اهمیت است برای مثال یک نفر علاقمند است روزهای بیشتری در محل بماند تا هواپیمای باکیفیتی را رزرو کند و تمامی این دیدگاه ها قابل احترام هستند. بنابراین توصیه می شود پیش از رزرو تور گرجستان تماس گرفته و مطمئن شوید که بهترین گزینه را بر اساس علایق خود انتخاب می کنید و ما بهترین قیمت و کیفیت را به شما ارائه می دهیم و می توانید قیمت نهایی را با سایر همکاران مقایسه نمایید و قضاوت را به شما می سپاریم.