تور آذربایجان

کشور آذربایجان، یکی از همسایگان شمال غربی کشورمان است که در سال‌های دور، بخشی از خاک ایران بود. همین امر سبب نزدیکی فرهنگی این کشور با ایران شده است که ازاین‌جهت بازدید از این کشور خالی از لطف نیست. اگر از تور آذربایجان برای سفر به این کشور سرسبز و تاریخی استفاده کنید، می‌توانید با تور ارزان آذربایجان، از تمام جاذبه‌های این کشور توریستی و در حال پیشرفت دیدن نمایید. در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی این کشور زیبا، شما را با قیمت تور آذربایجان و همچنین قیمت تور ارزان آذربایجان آشنا سازیم.

تور آذربایجان

معرفی کشور آذربایجان

جمهوری آذربایجان، بزرگ‌ترین کشور آسیای قفقاز است که پایتخت آن شهر باکو می باشد. کشور آذربایجان شامل 11 شهر است که از مهم‌ترین آن‌ها به‌جز شهر باکو می‌توان گنجه، شیروان و نخجوان را نام برد. این کشور علاوه بر مرزهای زمینی، دارای مرز دریایی با کشورهای قزاقستان و ترکمنستان نیز هست. آذربایجان دارای مساحتی در حدود 90 هزار کیلومترمربع و جمعیتی بالغ‌بر 12 میلیون نفر دارد.
این کشور دارای آب و هوایی معتدل است و بیش از 90 درصد جمعیت آن مسلمان هستند؛ همچنین زبان رسمی آذربایجان آذری است اما مردم آذربایجان به زبان‌های روسی و لزگی نیز تسلط دارند و همچنین واحد پول کشور آذربایجان نیز منات است.
از مهم‌ترین مناطق دیدنی آذربایجان که می‌توانید در تور آذربایجان از آن‌ها دیدن کنید بش بارماک داغی، قلعه دختر، ایچری شهیر، مسجد بی بی هیبت، روستای لاهیچ و موزه ملی تاریخ آذربایجان هستند که در تور ارزان آذربایجان نیز می‌توان از آن‌ها دیدن کرد. اگر قصد سفر با تور آذربایجان را دارید و می‌خواهید از قیمت تور آذربایجان مطلع شوید در ادامه با ما همراه باشید.

معرفی کشور آذربایجان

شرایط تور آذربایجان

هرسال تعداد زیادی از ایرانیان برای بازدید از کشور زیبای همسایه، آذربایجان، درخواست ویزای توریستی می‌کنند. یکی از ویژگی‌های مهم این کشور علاوه بر نزدیکی و هم‌مرز بودن با ایران، روند آسان صدور ویزا برای ایرانیان است. این کشور برای اتباع خارجی دو نوع ویزا صادر می‌کند.
1- ویزای عادی که مدت اعتبار این ویزا 90 روزه است و برای موارد زیر صادر می‌شود:
• ویزای تجاری
• ویزای تحصیلی
• ویزای کاری
• ویزای توریستی
• ویزای پزشکی
• ویزای دیدار با اقوام
این ویزا به دو صورت یک‌بار ورود و چند بار ورود است که دارای اعتبار دوساله می‌باشد؛ همچنین این نوع ویزا هم به‌صورت حضوری از طریق سفارت و هم به‌صورت اینترنتی قابل دریافت است.
2- ویزای ترانزیت برای کسانی صادر می‌شود که برای رفتن به کشور سوم از خاک جمهوری آذربایجان استفاده می‌کنند. مدت اعتبار این ویزا یک ماه و مدت اقامت مجاز در آذربایجان 5 روز است.

شرایط تور آذربایجان

درخواست ویزای آنلاین آذربایجان

اگر از تور باکو استفاده کنید مراحل درخواست ویزا توسط تور انجام خواهد شد و هزینه آن نیز به قیمت تور آذربایجان اضافه می‌شود. از سال 2017 امکان صدور ویزای آنلاین برای اتباع خارجی از طریق برخی وبسایت ها نیز فراهم‌شده است.
البته از آغاز سال 97 اتباع ایرانی برای ورود به خاک آذربایجان نیاز به درخواست صدور ویزا از قبل را ندارند و می‌توانند پس از رسیدن به مقصد نسبت به درخواست صدور ویزای فرودگاهی اقدام نمایند. هزینه صدور ویزا در زمان نگارش این مطلب 24 دلار آمریکا و بااعتبار 90 روزه می‌باشد.

درخواست ویزای آنلاین آذربایجان

قیمت تور آذربایجان

اگر برای سفر به این کشور، قصد استفاده از تور ارزان باکو را دارید و قیمت تور آذربایجان برایتان مهم است می‌توانید از تور ارزان آذربایجان استفاده کنید تا سفری به‌یادماندنی داشته باشید و بتوانید از همه نقاط توریستی آذربایجان بازدید کنید؛ اما اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید از تور آذربایجان استفاده کنید ما در ادامه هزینه‌های سفری چندروزه را برای اطلاع بیشتر بررسی می‌کنیم. هزینه اقامت در باکو باوجود هتل‌های مختلف متغیر است و از 10 دلار برای یک‌تخت در هاستل تا 500 دلار در هتلی لوکس برای یک‌شب را می‌توان در نظر گرفت.
هزینه غذا در آذربایجان کم است و بسته به هر سلیقه‌ای می‌توانید غذاهایی باب طبع خود را انتخاب نمایید؛ همچنین هزینه حمل‌ونقل در آذربایجان نیز ارزان است به‌طوری‌که به‌عنوان‌مثال با حدود 2 منات که کمتر از 1 دلار می‌شود می‌توان از فرودگاه به مرکز شهر رفت.
برای دیدن هر یک از مراکز توریستی و تاریخی نیز باید مبلغی در حدود 10 منات که تقریبا 6 دلار می‌شود پرداخت و مثلاً برای سفری یک‌روزه به آتشگاه همراه با هزینه رفت‌وبرگشت باید 10 دلار هزینه کرد.

قیمت تور آذربایجان

خرید تور آذربایجان

کسانی که به دنبال سفری خارجی و کم‌هزینه هستند می‌توانند سفر به آذربایجان را امتحان کنند. اگر قیمت تور آذربایجان نیز برایتان مهم است، می‌توانید از تور ارزان آذربایجان استفاده کنید و از این کشور زیبا و تاریخی دیدن نمایید. کشوری که برای دیدار از آن علاوه بر پایین بودن هزینه‌های سفر، دردسرهای صدور ویزا در بسیاری از کشورهای دیگر را نیز ندارید و می‌توانید با صرف هزینه‌ای حدود 30 دلار در روز از این کشور در حال پیشرفت و تاریخی دیدن کنید. شما عزیزان می توانید به زودی تورهای آذربایجان را از وبسایت پیش رو خریداری کنید.