تور آذربایجان

تور ارزان آذربایجان

آذربایجان یکی از همسایگان شمال غربی کشورمان است که در سال های دور، بخشی از خاک ایران بود. همین امر سبب نزدیکی فرهنگی این کشور با ایران شده است که از این‌ جهت بازدید از این کشور خالی از لطف نیست. اگر از تور آذربایجان برای سفر به این کشور سر سبز و تاریخی استفاده کنید، می‌ توانید با تور آذربایجان از تمام جاذبه های این کشور توریستی و در حال پیشرفت دیدن نمایید. در این مقاله قصد داریم علاوه بر معرفی این کشور زیبا، شما را با قیمت تور آذربایجان و همچنین قیمت تور ارزان آذربایجان آشنا سازیم.

 

تور آذربایجان

معرفی کشور آذربایجان

جمهوری آذربایجان بزرگ‌ ترین کشور آسیای قفقاز است که پایتخت آن شهر باکو می باشد. کشور آذربایجان شامل 11 شهر است که از مهم‌ ترین آن‌ ها به‌ جز شهر باکو می‌ توان به گنجه، شیروان و نخجوان اشاره کرد. این کشور علاوه بر مرز های زمینی، دارای مرز دریایی با کشورهای قزاقستان و ترکمنستان نیز هست. آذربایجان دارای مساحتی در حدود 90 هزار کیلومتر مربع و جمعیتی بالغ‌ بر 12 میلیون نفر دارد.
این کشور دارای آب و هوایی معتدل است و بیش از 90 درصد جمعیت آن مسلمان هستند. همچنین زبان رسمی آذربایجان آذری است اما مردم آذربایجان به زبان‌ های روسی و لزگی نیز تسلط دارند و همچنین واحد پول کشور آذربایجان نیز منات است.
از مهم‌ ترین مناطق دیدنی آذربایجان که می‌ توانید در تور خارجی آذربایجان از آنها دیدن کنید بش بارماک داغی، قلعه دختر، ایچری شهیر، مسجد بی بی هیبت، روستای لاهیچ، موزه ملی تاریخ آذربایجان و سایر دیدنی های باکو هستند که در تور ارزان آذربایجان نیز می‌ توان از آن‌ ها دیدن کرد. اگر قصد سفر با تور آذربایجان را دارید و می‌ خواهید از قیمت تور آذربایجان مطلع شوید در ادامه با NPK همراه باشید.

 

معرفی کشور آذربایجان

راهنمای سفر به آذربایجان

هر سال تعداد زیادی از ایرانیان برای بازدید از کشور زیبای همسایه، آذربایجان، درخواست ویزای توریستی می‌ کنند. یکی از ویژگی‌ های مهم این کشور علاوه بر نزدیکی و هم‌ مرز بودن با ایران، روند آسان صدور ویزا برای ایرانیان است. این کشور برای اتباع خارجی دو نوع ویزا صادر می‌ کند.
1- ویزای عادی که مدت اعتبار این ویزا 90 روزه است و برای موارد زیر صادر می‌ شود:
• ویزای تجاری
• ویزای تحصیلی
• ویزای کاری
• ویزای توریستی
• ویزای پزشکی
• ویزای دیدار با اقوام
این ویزا به دو صورت یک‌ بار ورود و چند بار ورود است که دارای اعتبار دو ساله می‌ باشد. همچنین این نوع ویزا هم به‌ صورت حضوری از طریق سفارت و هم به‌صورت اینترنتی قابل دریافت است.
2- ویزای ترانزیت برای کسانی صادر می‌ شود که برای رفتن به کشور سوم از خاک جمهوری آذربایجان استفاده می‌ کنند. مدت اعتبار این ویزا یک ماه و مدت اقامت مجاز در تور آذربایجان 5 روز است.

 

شرایط تور آذربایجان

ویزای آذربایجان برای ایرانیان

اگر از تور باکو استفاده کنید مراحل درخواست ویزا توسط تور انجام خواهد شد و هزینه آن نیز به قیمت تور آذربایجان اضافه می‌ شود. از سال 2017 امکان صدور ویزای آنلاین آذربایجان برای اتباع خارجی از طریق برخی وبسایت ها نیز فراهم‌ شده است.
البته از آغاز سال 97 اتباع ایرانی برای ورود به خاک آذربایجان نیاز به درخواست صدور ویزا از قبل را ندارند و می‌ توانند پس از رسیدن به مقصد نسبت به درخواست صدور ویزای فرودگاهی اقدام نمایند. هزینه صدور ویزا در زمان نگارش این مطلب 24 دلار آمریکا و با اعتبار 90 روزه می‌ باشد.

 

درخواست ویزای آنلاین آذربایجان

قیمت تور آذربایجان

اگر برای سفر به این کشور قصد استفاده از تور باکو را دارید و قیمت تور آذربایجان برایتان مهم است می‌ توانید از تور ارزان آذربایجان استفاده کنید تا سفری به‌ یاد ماندنی داشته باشید و بتوانید از همه نقاط توریستی آذربایجان بازدید کنید. اما اگر به هر دلیلی نمی‌ خواهید از تور آذربایجان استفاده کنید ما در ادامه هزینه‌ های سفری چند روزه را برای اطلاع بیشتر بررسی می‌ کنیم. هزینه اقامت در باکو با وجود هتل‌ های مختلف متغیر است و از 10 دلار برای یک‌ تخت در هاستل تا 500 دلار در هتلی لوکس برای یک‌ شب را می‌ توان در نظر گرفت.
هزینه غذاهای آذربایجان کم است و بسته به هر سلیقه‌ ای می‌ توانید غذاهایی باب طبع خود را انتخاب نمایید. همچنین هزینه حمل‌ و نقل در آذربایجان نیز ارزان است به‌ طوری‌ که به‌ عنوان‌ مثال با حدود 2 منات که کمتر از 1 دلار می‌ شود می‌ توان از فرودگاه به مرکز شهر رفت.
برای دیدن هر یک از مراکز توریستی و تاریخی نیز باید مبلغی در حدود 10 منات که تقریبا 6 دلار می‌ شود پرداخت و مثلاً برای سفری یک‌ روزه به آتشگاه همراه با هزینه رفت‌ و برگشت باید 10 دلار هزینه کرد.

 

قیمت تور آذربایجان

قیمت تور باکو

کسانی که به دنبال سفری خارجی و هیجان انگیز هستند می‌ توانند سفر به آذربایجان را در نوروز با تور آذربایجان نوروز نیز امتحان کنند. اگر قیمت تور آذربایجان نیز برایتان مهم است، می‌ توانید از تور ارزان آذربایجان استفاده کنید و از این کشور زیبا و تاریخی دیدن نمایید. کشوری که برای دیدار از آن علاوه بر پایین بودن هزینه‌ های سفر، درد سرهای صدور ویزا در بسیاری از کشورهای دیگر را نیز ندارید و می‌ توانید با صرف هزینه‌ ای حدود 30 دلار در روز از این کشور در حال پیشرفت و تاریخی دیدن کنید. شما عزیزان می توانید به زودی تورهای آذربایجان را از وبسایت پیش رو خریداری کنید.