نقشه دانمارک

نقشه دانمارک

دانمارک یا پادشاهی دانمارک نیز از دیگر کشورهای زیبای اروپایی است که توریست ها علاقه زیادی برای سفر به آن نشان می دهند. دانمارک از کشورهای شمال اروپا و جنوب حوزه اسکاندیناوی به شمار می رود. دانمارک کشوری سرسبز با سواحل شنی تمیز است که جزایر متعددی هم دارد. در زمان بررسی نقشه اروپا بیان کردیم که کشور دانمارک در جنوب سوئد و نروژ قرار دارد. خوب است بدانید که دانمارک با کشور آلمان نیز مرز مشترک دارد و برخی از کسانی که ویزای اروپا یا همان شینگن را دارند به این دو کشور به صورت ترکیبی سفر می کنند که شما هم می توانید با خرید تور اروپا به صورت ترکیبی این کار را انجام بدهید.
جمعیت کشور دانمارک در سال جاری یعنی 2020 سرشماری شد و مشخص است که در حال حاضر این کشور 5 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت دارد. دانمارک از سال 1973 عضو اتحادیه اروپا است و مراودات متعددی با کشور سوئد دارد. شاید جالب باشد که بدانید این دو کشور توسط پلی به نام اورسوند Øresund Bridge به یکدیگر متصل شده اند.
نکاتی که دانمارک را با آن می شناسند یکی پادشاهای کهن آن است که بعد از ژاپن قدیمی ترین سیستم پادشاهای دنیا را دارد اما با این وجود به پاکیزه ترین سیستم حکومتی با کمترین فساد اداری نیز شناخته می شود. پرچم دانمارک که به پرچم سوئیس نیز شباهت زیادی دارد بسیار مشهور است که در انتهای این سفر بیشتر از آن خواهم گفت.
برای دوستانی که علاقه مند هستند با کشور دانمارک و موقعیت جغرافیایی آن بیشتر آشنا شوند در این سفر مجازی از NPK می خواهم از نقشه و موقعیت شهرهای دانمارک برای شما عزیزان بگویم.

نقشه دانمارک در اروپا

نقشه دانمارک

نقشه فارسی دانمارک

متاسفانه مطالب معتبر و مفصل و خوب در رابطه با موقعیت جغرافیایی کشور دانمارک در وب سایت های ایرانی کم است و شاید به همین خاطر اطلاعات هموطنانمان درباره دانمارک زیاد نیست یا قدیمی می باشد. پس من در اینجا نقشه فارسی کشور دانمارک را برای شما همراهان گرامی قرار می دهم و امیدوارم دید بهتری به این کشور پیدا کنید و همه کسانی که زبان فارسی را برای زندگی انتخاب کردند هم بتوانند به مطالب معتبر دسترسی داشته باشند. البته بگویم که ما هم در بخش نظرات پذیرای انتقادات شما برای بهبود مجموعه راهنمای سفرهای NPK هستیم.

نقشه فارسی دانمارک

کشورهای همسایه دانمارک

همانطور که در نقشه مشاهده می کنید دانمارک با دریای شمال و کشور آلمان مرز مشترک دارد و تنگه اسکاژراک نیز از مهمترین قسمت های آن است. مهمترین بخش های دانمارک را جزیره تشکیل می دهد که کپنهاگ (شبه جزیره) و آرهوس مهمترین آنها هستند. شهر کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک است که کسانی که از ایران تور دانمارک خریداری می کنند اغلب قصد سفر به این شهر را دارند.
دانمارک در واقع یک شبه جزیره به نام یولند است که 443 جزیره هم دارد، بله ایرانیان اغلب ژاپن را به عنوان سرزمین جزایر می شناسند اما دانمارک نیز دست کمی از ژاپن ندارد. فارو و گرینلند نیز از دیگر جزایر دانمارک هستند که به صورت خودمختار اداره می شوند.

کشورهای همسایه دانمارک

نقشه مناطق کشور دانمارک

کشور دانمارک به چند منطقه اصلی تقسیم می شود که اگر در صدد سفر به دانمارک هستید حتما باید با موقعیت آنها آشنا باشید زیرا حتما نام آنها را خواهید شنید. مناطق دانمارک عبارت اند از هوودستادن، نوردیولند، میدیولند، شیلند و سیددانمارک. گرینلند و جزایر فارو که در نقشه پیش رو تلاش کردیم که موقعیت آنها مشخص باشد. لطفا اگر تجربه سفر به آنها را دارید در بخش نظرات تجربه های خود را با ما در میان بگذارید تا از تجربه های حقیقی یکدیگر مطلع شویم.

نقشه مناطق کشور دانمارک

پرچم دانمارک

همانطور که در ابتدای این سفر مجازی اشاره کردم یکی از مهمترین ویژگی های دانمارک که در دنیا با آن شناخته می شود پرچم آن است. همه کشورها با پرچم ها شناخته می شوند اما پرچم دانمارک به خاطر سادگی و علامت صلیب مشهوری که دارد برای اغلب انسان های کره زمین آشناست.
پرچم دانمارک همانطور که می بینید یک زمینه قرمز دارد و یک صلیب سفید در میان آن به چشم می خورد و این پرچم قدیمی ترین پرچم دنیا محسوب می شود و نظایر متعددی دارد مانند پرچم انگلستان، نروژ یا فنلاند و ایسلند یا سوئد. سفیدی نماد پاکی و صلیب نشان مسیحیت است که حکایت از دین مردم این کشور دارد.

شکل نقشه دانمارک

پرچم دانمارک

 

نویسنده: زهرا میرزایی

نظرات کاربران
دیدگاه