مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان
آلمان به دلیل عملکرد اقتصادی، سیستم آموزشی و فرصتهای شغلی پنجمین کشور مطلوب برای مهاجرت شناخته شده است به طوری که بسیاری از مردم سراسر جهان تمايل دارند برای یک بار شانس مهاجرت به این کشور را امتحان كنند و در همین راستا فروش تور آلمان نیز زیاد است.
آلمان کشوری با سیاست مهاجرت باز است. این كشور به دلیل کمبود کارگر و نرخ پایین زاد و ولد سياست هاي تشويقي زيادي براي مهاجرت تدوين كرده است. امروزه بیش از 12 میلیون مهاجر در آلمان زندگی می کنند و پس از ایالات متحده دومين كشور مهاجر پذير به شمار می رود.

دلایل اصلی مهاجرت به آلمان

تعجب آور نیست که بدانید گذرنامه آلمانی یکی از مطلوب ترین گذرنامه ها است. آلمانی ها به 189 کشور بدون ویزا دسترسی دارند که شامل همه کشورهای اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا و استرالیا می شود.
حقوق بالاي مردم آلمان از بالاترین حقوق ها در اتحادیه اروپا محسوب می شود و متوسط حقوق ماهیانه حدود 4،687 دلار آمریکا است.
مهاجران بسیاری در آلمان زندگی می کنند و جامعه این کشور چند فرهنگی مي باشد
آلمان یکی از مراکز جهانگردی پزشکی است
مجاورت جغرافیایی با سایر کشورها. زندگی در آلمان به معنای زندگی در قلب اروپا است.
نرخ جرم و جنایت در آلمان پایین است

دلایل اصلی مهاجرت به آلمان

انواع مهاجرت به آلمان

 مهاجرت آلمان برای کار
 مهاجرت آلمان برای تحصیل
 مهاجرت آلمان برای کارآفرینان
 مهاجرت آلمان برای خانوادگی
 اجازه اقامت مهاجرت آلمان

مراحل مهاجرت به آلمان

• یک روش مهاجرت را انتخاب کنید.
• برای روش مهاجرت انتخاب شده ویزای D دریافت کنید
• برای درخواست اجازه اقامت وارد آلمان شوید
• بعد از 3 سال زندگی شهروندی آلمان دريافت كنيد

مراحل مهاجرت به آلمان

شرایط عمومی مهاجرت به آلمان

از هرنوعی که قصد مهاجرت به آلمان را داشته باشید این موارد شامل شما می شود:
ثبات مالی: فرد مهاجر بايد قادر به تأمین هزینه های اوليه خود تا زمان دریافت حقوق و كار باشد.
بیمه درمانی: دريافت پوشش بیمه درمانی معتبر يكي از الزامات مهاجرت به آلمان است
تسلط پایه ای به زبان آلمانی: برای مهاجرت و زندگی در آلمان باید زبان آلمانی خوبي داشته باشيد و در آزمون هاي سطح A1 یا B1 قبول شوید اما براي اقامت دائم به قبولي به آزمون هاي سطح بالاتر C1 یا C2 نیاز است.

انواع ویزاهای آلمان

اتباع غیر عضو اتحادیه اروپا قبل از ورود به آلمان باید درخواست ویزا بدهند اما اتباع عضو اتحادیه اروپا نیازی به ویزا ندارند و می توانند پس از ورود به آلمان اجازه اقامت بگيرند. هزینه انواع ویزای آلمان 75 یورو است.

انواع ویزاهای آلمان

ویزای کوتاه مدت آلمان | کمتر از سه ماه

اگر برای مدت سه ماه (90 روز) یا کمتر به آلمان سفر می کنید ، می توانید برای ویزای کوتاه مدت شینگن اقدام کنید این ویزا برای گردشگری، اقامت کوتاه مدت کار یا تحصیل و حضور در سمینارها یا نمایشگاه ها مي باشد اخذ ویزای 90 روزه آلمان بین دو تا 10 روز کاری طول می کشد.

ویزای طولانی مدت آلمان | بیش از سه ماه

اگر بیش از سه ماه قصد اقامت در آلمان داريد (مثلاً برای کار، گذراندن دوره آموزش حرفه ای یا پیوستن به خانواده) باید علاوه بر ویزا درخواست اجازه اقامت نیز بدهيد البته به جز کشورهای عضو اتحادیه اروپا.

ویزای طولانی مدت آلمان | بیش از سه ماه

اقامت موقت آلمان

متداول ترین مجوز برای زندگی در آلمان اقامت موقت است و معمولاً به مدت یک سال اعتبار دارد مگر در موارد خاص مانند قراردادکار که حداکثر تا سه سال قابل استفاده است.

اقامت کارت آبی اتحادیه اروپا در آلمان

کارت آبی اتحادیه اروپا به کارگران ملیت خارجی (که تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند) و دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در هر زمینه خاص هستند و می خواهند در آلمان کار کنند مي توانند، از اين اقامت استفاده نمایند. برای واجد شرایط شدن به کارت آبی اتحادیه اروپا، باید قبلاً در آلمان کار پیدا کرده باشيد.

اقامت کاری در آلمان

برای مهاجرت به آلمان به عنوان کارمند، یافتن شغل قبل از اقامت و دریافت دعوت نامه رسمی از کارفرمای آینده و تأیید مدرک تحصیلی و سابقه کار ضروری است و در صورت اجراي آن مي توانید برای ویزای کار اقدام کنید و اجازه اقامت یا کارت آبی دريافت كنيد.

مهاجرت تحصیلي آلمان

تحصیل در آلمان رایگان است به همین دلیل مکانی محبوب برای مهاجرت تحصیلی است، حداکثر 54 درصد دانشجویانی که در آلمان تحصیل می کنند، می توانند در اين كشور شغل پیدا کنند.

مهاجرت تحصیلي آلمان

شرایط اخذ ویزا تجاری

مهاجرت تجاری به آلمان از طريق دو نوع کارآفرینی و مشاغل خصوصی انجام مي شود. در قوانین آلمان، فری فورفلر را فریلنسر می نامند که شرایط آن به شرح زیر است:
سرمایه سهام بسته به نوع شرکت (از 1 دلار برای شرکت UG و از 30،709 USD برای شرکت GmbH)
دارا بودن طرح تجاری

اقامت خانوادگي آلمان

کلیه همسران و فرزندان زیر 16 سال مجاز به درخواست مهاجرت به آلمان برای پیوستن به همسر یا والدین خود هستند.
برای واجد شرایط بودن، فرزندان باید گواهی تولد داشته باشند همچنین برای کودکان زیر 16 سال، داشتن مهارت زبان آلمانی لازم نیست.

اقامت خانوادگي آلمان


نظرات کاربران
دیدگاه