قوانین عجیب روسیه

قوانین عجیب روسیه

قوانین کشور روسیه

در سفرهای مجازی قبلی NPK در رابطه با قوانین عجیب در کشور فرانسه بحث کردیم و چند مود جالب در رابطه با قانون های این کشور را گفتیم. چندی قبل نقشه اروپا را بررسی کردیم و شما را با نقشه این قاره آشنا کردیم. اینبار می خواهیم کمی از حال و هوای خرید تور اروپا فاصله بگیریم و به نکات جالب و گاهی خنده دار درباره کشورهای مختلف بپردازیم و مقاصد محبوب ایرانیان را از زاویه دیگری ببینیم. این بار قوانین عجیب روسیه که  گاهی احمقانه به نظر می آیند را در اختیار شما قرار می دهیم.

قوانین روسیه

ابتدا از قوانینی یاد می کنیم که به راستی نمی دانیم دلیل وضع آنها چیست. اگر در فکر خرید تور روسیه هستید یا به فرهنگ مردم این کشور علاقه مند هستید، بد نیست که قوانین احمقانه روسیه را هم بدانید.
دو بار مسواک زدن در روز غیر قانونی است.
 هر کسی که نخواهد دست کم 16 ساعت در روز کار کند، می تواند به زندان انداخته شود.
 اگر در هنگام تقلب در امتحانات متقلب دستگیر شود، یک مجرم قانونی شناخته می شود.
 عبارات انگلیسی که در این کشور به کار می برید نباید بیش از 4 کلمه داشته باشند!
 در برخی شهرهای روسیه پسران باید اسم میانه آنها استالین باشد.

 

احمقانه ترین قوانین روسیه

دانستنی های روسیه

گذشته از قوانین بالا که دلیل خاصی برای آنها نیافتیم، قانون هایی هم وجود دارد که واقعیت دارند و برای برخی از آنها جریمه در نظر گرفته شده است که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.
راندن اتومبیل کثیف جرم است و راننده 62 دلار جریمه می شود.
 اوباما اجازه ندارد به چچن وارد شود.
 در روسیه همجنسگرایی جرم است و قانون ضد همجنسگرایی در سال 2013 در این کشور به تصویب رسید و هدف از آن دور کردن کودکان از آسیب های احتمالی بیان شده و این موضوع را مخالف سنت ها دانسته اند.
 با وجود آن که قانون آزادی بیان در بسیاری از شهرهای روسیه وجود دارد اما دیده شده که فردی برای نوشتن یک شعار روی تخم مرغ ایستربانی زندانی شده است. بنابراین در رابطه با نوشتن شعار و گفتن آنها در هر جایی احتیاط کنید.
 گاهی نوشتن شعر هم در روسیه جرم است در سال 2015 میلادی یک معلم به خاطر شعر میهن پرستانه ای که برای اوکراین نوشته بود از شغل خود اخراج شد و وی را به انجام 300 ساعت کار رایگان محکوم کردند.
 نشر فیلم های ضد اخلاقی جرم است. در سال 2016 میلادی یک خانم برای باز نشر یک ویدئو که راجع به کودک آزاری بود به 5 ماه زندان محکوم شد.
 باز نشر برخی عکس ها که جنبه سیاسی دارند نیز در روسیه جرم است در سال 2015 میلادی یک نفر یک عکس قدیمی از ساختمان محل زندگی خود را منتشر کرد تا بگوید که در گذشته خانه او مقر نازی ها بود. او مجرم شناخته شد زیرا در عکس پرچم نازی ها وجود داشت و کار وی حمایت از نازیان برداشت شد و او را جریمه نقدی کردند.
 یکی از اتفاقات جالبی که در روسیه رخ داد و متعلق به سال 2016 میلادی است نشان داد که آسیب رساندن به فرودگاه نیز یک جرم سنگین در کشور روسیه یه شمار می رود. ماجرا از این قرار است که یک روز یک فرد که بعدها تشخیص داده بود مارجوانا مصرف کرده، با اتومبیل خود 6 میلیون روبل به فرودگاهی در روسیه خسارت وارد می کند و حتی نزدیک بود که یک نفر را زیر کند. وی دو روز بعد دستگیر شد و جرم هایی از قبیل حمل مواد مخدر، رانندگی در حین مصرف مواد مخدر، به خطر انداختن جان فرد دیگر و خسارت به فرودگاه برای وی تعریف شد اما وی هرگز از زندان آزاد نشد!
 نوشیدن نوشیدنی های الکلی در مکان های عمومی ممنوع است. سیاست های روسیه به سمتی است که میزان نوشیدن الکل را در کشور کم کند.
 همه باید در روسیه کارت شناسایی داشته باشند و پلیس می تواند هر فردی را در هر جایی به خاطر نداشتن کارت شناسایی دستگیر کند.
 بازی پوکمن گو Pokemon Go در روسیه ممنوع است و دلیل آن را افزایش خطر تصادف بیان کرده اند.
 نوشتن نامه سرگشاده که مخاطب آن دولت باشد ممنوع است.
 سیگار کشیدن در مکان های عمومی جرم است.

 

قوانین جالب و واقعی روسیه

 

سخن پایانی

با هم برخی از قوانین عجیب روسیه را مرور کردیم.
به نظر شما چه قانونی عجیب ترین است؟

منتظر نظرات شما همراهان عزیز هستیم.

نظرات کاربران
دیدگاه