شهر برن

شهر برن

پایتخت سوئیس

نام شهر برن پایتخت سوئیس در رکوردهای جهانی گینس با عنوان منحصر به فردترين شهر جهان ثبت شده است. این شهر از لحاظ کیفیت زندگی و ایمنی یکی از برترین شهرهای جهان و پنجمین شهر بزرگ سوئیس با حدود 125000 نفر جمعیت آلمانی زبان می باشد.

شهر برن سوئیس

نام مستعار برن به معني شهر چشمه ها است که با بیش از 100 چشمه قدیمی مربوط به قرن شانزدهم می باشد. طبق تحقيقات برن در مقایسه با 250 شهری که از نظر شاخص کیفیت زندگی در ژوئن 2020 ارزیابی شد، در فاکتورهای شاخصی از قبيل آلودگی، ترافیک، ایمنی، قدرت خرید و مراقبت های بهداشتی، برن بالاترين رتبه را دارد. شهر قدیمی برن ویژگی های میراث فرهنگی خود را حفظ کرده و سنت های سوئیس و تاریخ غنی آن را به نمايش گذاشته است. اگر در فکر خرید تور سوئیس هستید در ادامه این سفر مجازی حتما همراه ما باشید.

 

شهر برن سوئیس

برن کجاست

شهر قدیمی برن، پایتخت سوئیس به دلیل حفظ بافت قرون وسطایی خود در سال 1983 به عنوان میراث فرهنگی جهانی یونسکو اعلام شد. شهر برن دارای جاذبه های گردشگری بسیار دیدنی است که در ادامه به مهم ترین آنها اشاره می شود.

جاهای دیدنی برن سوئیس

برج ساعت
 یکی از طولانی ترین تفرجگاه های خرید شمال اروپا
 تالار شهر آرت نو نو برن
 مناظر خیابان هاي برن تا ساختمان پارلمان سوئیس
 دارا بودن بسیاری از چشمه های آب در برن که تقریبا در هر گوشه ای دیده می شود
 برن به عنوان شهر پیاده رویشناخته می شود
 بازار کشاورزان آخر هفته در خیابان های شهر قدیمی
 شهر قدیمی برن با آثار هنری مدرن در هم آمیخته
 کاخ فدرال سوئیس سلطنتی پارلمان
 خانه های رنگی با پشت بام های قرمز
 نمادهای خرس که در سراسر شهر روی نقاشی های دیواری، پرچم ها، تزئینات چشمه و يافت مي شوند. خرس اولین حیوانی بود که توسط بنیانگذار شهر برن کشته شد و از این سنت خرس های واقعی در شهر بوجود آمده است.
 پارک بزرگ خرس در حاشیه رودخانه
 ديدن از خانه آلبرت انیشتین
 چشمه آب مرکزی در برن
 رودخانه آئار در برن

 

جاهای دیدنی برن سوئیس

آب و هوای سوئیس

برن زمستان های معتدل و تابستان های نسبتا گرمی دارد میانگین دمای روزانه در دسامبر - ژانویه حدود 0 درجه سانتی گراد یا 31 درجه فارنهایت و تابستان ها بین 16 تا 18 درجه سانتیگراد یا 60 - 64 درجه فارنهایت است و در ژوئن و جولای هم بهترین هوا و بارندگی را دارد.
توجه داشته باشید که شهر تاریخی برن نسبتا کوچک است و با پای پیاده مي توان شهر را گشت به همین علت تقریبا هیچ اتومبیلی در این شهر برن وجود ندارد.

 

آب و هوای سوئیس

دانشگاه برن سوئیس

دانشگاه های برن طیف گسترده ای از رشته ها در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارند و مقطع کارشناسی به زبان آلمانی است و مهارت زبان آلمانی مهم برای تحصیل در آن اهمیت دارد و باید در آزمون های Goethe ، Zertifikat ، TestDaF ، DSH شركت كنيد یا مدرک دانشگاهی زبان آلمانی داشته باشید.

 

دانشگاه برن سوئیس

کار در سوئیس 2024

برن سوئیس اقتصادی پایدار و مرفه دارد و صنایعی مثل کشاورزی، تولید، معدن، ساخت و ساز، بیمه، دارایی و بهداشت و درمان است. جدا از جمعیت دانشجویان بین المللی، بیشترین ساکنان خارجی شهر برن را آلمانی ها، ایتالیایی ها، اسپانیایی ها، پرتغالی ها، ترک ها و یونانی ها تشکیل می دهند. به طور کلی یافتن کار در شهر برن و سوئیس آسان نیست.

 

کار در سوئیس 2024

مهاجرت به سوئیس 2024

سوئیس به عنوان یکی از جذاب ترین کشورهاي تجارت در جهان شناخته می شود و به دلیل ثبات اقتصادی و سیاسی، بازارهای سرمایه کارآمد، نیروی کار بسیار ماهر و کیفیت بالای زندگی مورد توجه بسیاری از سرمایه گذارهای خارجی، کارآفرینان بین المللی و مدیران چند ملیتی قرار گرفته است.
ویزای شینگن نوع C برای ورود و اقامت حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه برای گردشگران است که البته اجازه کار ندارد. ویزای ملی که با نوع D شناخته می شود برای اقامت طولانی تر بیش از 90 روز این ویزا منوط به مجوز از اداره مهاجرت کانتون براي اقامت در سوئیس یا شهر برن تعیین شده است.
توجه داشته باشيد درخواست ویزا باید به موقع ارسال شود. بسته به زمان سال و نوع ویزا، روند کار ممکن است چند هفته یا حتی چند ماه طول بکشد. برای ویزای شینگن، درخواست ویزا باید زودتر و شش ماه قبل از ورود به منطقه شینگن ارائه شود.

نظرات کاربران
دیدگاه