برج ایفل

برج ایفل

برج ایفل پاریس

مشهورترین و محبوبترین سمبل شهر پاریس برج ایفل است. برج زیبای آهنین با بلندای 300 متر که مهمترین جاذبه فرانسه به شمار می رود. مکانی زیبا و دیدنی برای گردشگرانی که به فرانسه سفر می کنند و همینطور افرادی که قصد خرید از پاریس را دارند. این برج دارای وزنی بین 7300 تا 10000 تن می باشد و همچنین از 18038 قطعه و از 5/2 میلیون پیچ و مهره تشکیل شده است. بسیاری از معماران جهان مخالف ثبت این بنا به عنوان جاذبه توریستی یونسکو بودند. با وجود شهرت جهانی این برج زیبا، برج ایفل به یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری اروپا تبدیل شده است.
این برج جنجالی و معروف در میدان شان دو مارس در کناره رودخانه سن seine قرار دارد و بلندترین بنای شهر پاریس محسوب می شود. به علت صدمین سالگرد پیروزی فرانسه برج ایفل طراحی و ساخته شد.
از مهمترین طرح و نصب برج ایفل آسانسور و پیچ و مهره های این بنای زیبا می باشد که معماران بنا توانسته اند از انجام این کار به خوبی برآیند. برج ایفل یکی از پر بازدیدترین های گردشگری در میان کشورهای جهان محسوب می شود و بر اساس آماری که از سال 2015 میلادی موجود است. جالب است بدانید در یک سال حدود حدود شش میلیون نفر از این برج زیبا بازدید کرده اند.

 

برج ایفل

داخل برج ایفل

برج ایفل سمبل هنر معماران و آهنگرانی است که توانستند چنین سازه دیدنی و باشکوهی را در قلب پاریس بنا کنند. خوب است بدانید که ارتفاع برج ایفل به صورت دقیق تر 324 متر است که بلندترین سازه در پاریس محسوب می شود.
پیش از برج ایفل سازه واشنگتن مرتفع ترین سازه دست ساز بشر در جهان بود اما برج ایفل توانست رکورد آن را بشکند و به مرتفع ترین سازه دست ساز انسان در جهان تبدیل شود. در ابتدا برج ایفل سازه ای برای به رخ کشیدن معماری بود که منتقدان فراوانی هم داشت ولی در حال حاضر بنای سه طبقه محسوب می شود که در دو طبقه آن تفریحات خاصی برای بازدیدکنندگان و خریداران تور فرانسه فراهم شده است.
دو طبقه پایین برج ایفل رستوران هستند که طرفداران زیادی هم دارند که در بخش های بعدی به آنها بیشتر خواهیم پرداخت. با ما در این سفر مجازی از NPK همراه باشید تا بیشتر از برج ایفل برایتان بگویم.

 

داخل برج ایفل

معرفی برج ایفل

محبوبترین بخش برج ایفل طبقه اول این برج است. با کف پوشی از شیشه که کاملا زیر پایتان را می‌توانید مشاهده کنید. در این طبقه هفت پروژکتور برای درخشش و نمایان شدن برج ایفل قرار دارد. این طبقه شامل نمایشگاه فرهنگی فرانسه، پله های قدیمی برج، رستوران، کافه، کتابخانه و مرکز تفریح کودکان است. با ورود به برج ایفل قسمت‌هایی مانند فروشگاه‌های کوچک تنقلات فروشی، ورودی پله، ورودی آسانسور و باجه خرید بلیط را مشاهده خواهید کرد و در ادامه پله هایی را مشاهده می‎ کنید که به صورت چند بعدی برج ایفل را نمایان می‌کند و در کنارشان چگونگی بنای برج ایفل شرح داده شده و قابل مشاهده برای همه تازه واردها هستند. بهتر است بدانید که برای ورود به این طبقه 7 یورو باید بپردازید و اگر بخواهید از آسانسور استفاده کنید این هزینه به 11 یورو افزایش میابد.
طبقه دوم برج ایفل پاریس نقش تراس بزرگی را برای مشاهده تمام شهر پاریس ایفا می کند. نام دیگر این طبقه سکوی بازدید است. بازدید از این طبقه برای افرادی مناسب است که به منظور مشاهده مناظر شهر پاریس به این برج مراجعه کرده‌اند. اگر از دسته افرادی هستید که علاقه زیادی به مناظر پاریس از قسمت بالا دارید این طبقه بهترین گزینه است. کسانی که با سوغات فرانسه آشنا هستند می‌دانند که شیرینی ماکارون یکی از پرطرفدارترین خوراکی‌های فرانسه است. ماکارون سوغات کشور فرانسه محسوب می شود. در این طبقه امکان خرید ماکارون نیز وجود دارد. اگر با تور فرانسه نوروز به پاریس سفر کردید توصیه می کنیم خرید ماکارون را فراموش نکنید.
در طبقه سوم برج ایفل که جذابترین و رمانتیک‌ترین طبقه برج ایفل است. دفتر الکساندرگوستاو، سالن کنفرانس گوستاوایفل و سکوی بازدید قرار دارند. توصیه می کنیم در بازدید از این قسمت عجله نکنید مخصوصا اگر زمان بازدیدتان همزمان با غروب آفتاب و یا شب است. باید بدانید بازدید از برج ایفل در شب بسیار جذاب و دیدنی است، زیرا روی آن 20 هزار لامپ وجود دارد که با روشن شدن آنها قسمت بزرگی از شهر پاریس روشن می شود. اگر برای صرف غذا وارد برج ایفل شدید طبقه دوم محیط خانوادگی مناسبی دارد.
فراموش نکنید که برج ایفل حیاط زیبایی هم دارد که لوکیشن مناسب برای گرفتن عکس های به یادماندنی خواهد بود.

 

طبقات مختلف برج ایفل پاریس

طراح برج ایفل

گوستاو ایفل، سازنده برج ایفل فرانسه است. الکساندر گوستاو ایفل در سال 1923 میلادی دیده به جهان گشود. گوستاو ایفل یکی از مشهورترین مهندسان و معماران فرانسوی بود که در شهر دیژن از ایالت بورگوین به دنیا آمد. از سازه های معروف گوستاو ایفل مجسمه آزادی، برج ایفل، کانال پاناما و ایستگاه مرکزی قطار بوداپست می باشد. به گفته سایر معماران الکساندر گوستاو ایفل یکی از زبر دستترین مهندسان بود و در زمینه کار با فلز محارت خاصی داشت به طوری که او را جادوگر فلز می خوانند. زمانی که شروع ساخت برج ایفل کرد او تنها 26 سال سن داشت و جالب است بدانید تا پایان ساخت برج ایفل این مهندس بنام و مشهور دفتر شخصی نداشت و مدتی بعد از اتمام کار به او اجازه باز کردن دفتر شخصی داده شد.
بعد از ساختن برج ایفل او بیشتر وقت خود را بر ساخت پل های فلزی گذاشت که معروفترین آن ها پل سیکول فرانسه است و همچنین پل اوپورتو بر روی رودخانه دورو است. مهمترین ویژگی بناهای او استفاده از مواد ارزان، پیچ و مهره فلز، هوای فشرده و اصول آیرودینامیک است.

 

سازنده برج ایفل
جمع بندی

شما با رزرو تور اروپا یا تور فرانسه می توانید بازدید از برج ایفل را در برنامه سفر خود قرار بدهید. در آخر پیشنهاد می کنیم اگر به سفر به کشور فرانسه علاقه مند هستید، نگاهی هم به نقشه فرانسه بیندازید.

نظرات کاربران
دیدگاه