innerbanner

تور استانبول نوروز 97تعطیلات عید نوروز یکی از بهترین زمان ها برای مسافرت به کشورهایی است که تا حدودی با رسوم ایرانیان آشنایی داشته و این ایام را با برگزاری جشن های شاد در هتل ها، برای گردشگران ایرانی شادتر می کنند. کشور ترکیه یکی از مقاصد گردشگری بسیار محبوب ایرانیان در تمام سال است. شهر استانبول ترکیه نیز یکی از بهترین اماکن برای تور نوروزی می باشد. چرا که مراسم نوروز در هتل های شهر استانبول نیز جشن گرفته می شود و سفر به این شهر برای ایرانیان کم هزینه تر خواهد بود.
فایندا تور برای مسافران تور استانبول نوروز 97 بهترین مکان های دیدنی استانبول را پیشنهاد می کند که می توانید به همراه خانواده از آن دیدن کنید.

مکان های دیدنی استانبول

 

تور استانبول نوروز

مسجد ایاصوفیه: علاقمندان به بناهای تاریخی به هیچ عنوان بازدید از این مسجد شگفت انگیز با معماری خاص را از دست ندهند.
کلیسای چورا: این کلیسا که دارای کاشی و موزاییک های بسیار زیبایی است، در برهه ای از زمان تبدیل به مسجد شد و امروزه از این بنا به عنوان موزه استفاده می شود.
قلعه روملی حصار: یک قلعه بسیار زیبا و مربعی شکل در ساحل روملی است که از ارزش تاریخی بالا برخوردار می باشد.
برج گاتالا: برجی ساخته شده بر روی یک تپه، که دارای بهترین و زیباترین نما از شهر استانبول است.
موزه باستانشناسی استانبول: این موزه قدیمی، در اصل از سه ساختمان تشکیل شده و تاریخ بازگشایی آن به سال 1891 میلادی باز می گردد.
بازار کاپالی چارشی: یا همان بازار بزرگ استانبول، مکانی بسیار مناسب برای خرید یادگاری و سوغاتی است. در این بازار سرپوشیده از صنایع دستی تا فرش و قالی و رستوران را می توانید بیابید.
میدان تاکسیم: محله ای مدرن با رستوران ها و کافی شاپ های با کلاس، واقع در قسمت اروپایی استانبول می باشد.
کاخ دلمه باغچه: محل سکونت آخرین پادشاهان عثمانی و یکی از زیباترین اماکن تاریخی استانبول که دارای ترکیبی از معماری اروپایی و عربی است.

 

مکان های دیدنی استانبول

مسجد آبی یا مسجد سلطان احمد: سلطان احمد این مسجد را با هدف رقابت با مسجد زیبای ایاصوفیه ساخت. برای بازدید از مسجد آبی باید لباس های پوشیده داشته باشید و خانم ها نیز در مسجد روسری بر سر می نمایند.
تنگه بسفر: با قایق سواری در این تنگه می توانید از بناهای تاریخی، مرغ های دریایی، ماهیگیران و مناظر طبیعی لذت ببرید. این تنگه استانبول را به دو بخش آسیایی و اروپایی تقسیم نموده است.

خوراکی های استانبول


مردم ترکیه خوراکی ها و شیرینی های بسیار خوشمزه ای دارند که با ذائقه ایرانی سازگار است. به شما پیشنهاد می کنیم خوراکی های بسیار خوشمزه زیر را در سفر نوروزی به استانبول امتحان کنید.
انواع کباب ها نظیر دونر کباب، اسکندر کباب، کباب تندوری و آدانا کباب.
منمن: نوعی املت ترکیه ای.
مانتی: این غذارا به نام راویولی ترکی هم می شناسند.
کورو فاسوله: نوعی غذای بسیار لذیذ که مهم ترین ماده تشکیل دهنده آن لوبیا سفید است.
میدیه دلمل: صدفهای کوچکی که مانند دلمه با برنج و گوشت صدف پر شده و توسط دستفروشان به فروش می رسد.
کونفه: نوعی شیرینی پنیری، البته با پنیر بدون نمک است.
باقلوا: در ایران هم می توانید انواع باقلوا را خریداری نمایید اما باقلواهای ترکیه بسیار مشهور هستند.
نوروز امسال همراه با تور نوروزی استانبول، تعطیلات شاد و خاطره انگیزی را تجربه کنید.